Equip Docent

Ignasi Puidellívol AguadéIgnasi Puigdellívol Aguadé

Director
  • Doctor en Filosofia i Ciències de l’Educació
  • Catedràtic EU de Didàctica i Organització Educativa
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailipuigdellivol@ub.edu

Gabriela Gómez ZepedaGabriela Gómez Zepeda

Coordinadora
  • Màster en Psicologia
  • Becària com a Personal Investigador Predoctoral en Formació
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailgabygomez@ub.edu

Begoña Piqué SimónBegoña Piqué Simón

Coordinadora de pràcticum
  • Doctora en Ciències de l’Educació
  • Professora del Departament de Didàctica i Organització Educativa
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailbpique@ub.edu

Cristina PetreñasCristina Petreñas Caballero

Coordinadora del Treball Final de Màster
  • Doctora en Educació
  • Investigadora postdoctoral de l’àrea de Psicologia Evolutiva i de l’Educació al Departament de Pedagogia i Psicologia
  • Universitat de Lleida

Icona Mailcrispetrenyas@gmail.com

Víctor Adé Guardiola

  • Mestre i Llicenciat en Psicopedagogia
  • Expert en Trastorns de l’Espectre Autista
  • Professor-tutor al Centre d’Educació Especial GURU – Barcelona

Icona Mailvictorade.ub@gmail.com

Ramon AlmirallRamon Almirall Ferran

Icona Mailralmirall@ub.edu

Gemma AlsinaGemma Alsina Masmitjà

  • Llicenciada en Psicologia
  • Experta en regulació del comportament i aprenentatge expansiu
  • Servei d’atenió a la diversitat i la inclusió
  • Generalitat de Catalunya

Icona Mailgalsina@xtec.cat

Llorenç AndreuLlorenç Andreu Barrachina

  • Doctor en Psicologia
  • Expert en Patologia del llenguatge i Dificultats d’aprenenatge
  • Professor de la Unitat d’Estudis de Psicologia i Ciències de l’Educació
  • Universitat Oberta de Catalunya

Icona Maillandreub@uoc.edu

Efren CarbonellEfren Carbonell Paret

  • Llicenciat en Ciències de l’Educació – Psicologia
  • Expert en Inclusió educativa d’alumnes amb discapacitat intel·lectual
  • Director de l’associació ASPASIM

Icona Mailaspasim@aspasim.com
Icona Webwww.aspasim.com

Javier DíezJavier Díez Palomar

  • Doctor en Didàctica de les Matemàtiques
  • Expert en ensenyament de les Matemàtiques i en Multiculturalitat
  • Professor del Departament de Ciències Experimentals i de la Matemàtica
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailjdiezpalomar@gmail.com

Elena Duque SánchezElena Duque

  • Doctora en Pedagogia
  • Experta en estudis de gènere i socialització preventiva de la violència de gènere
  • Professora agregada de Pedagogia
  • Universitat de Girona

Icona Mailelena.duque@udg.edu

Jordi Escoin HomsJordi Escoin

Icona Mailjescoin@xtec.cat

Irene GinebraIrene Ginebra Coma

  • Llicenciada en Psicopedagogia
  • Experta en discapacitat visual
  • Coordinadora pedagògica del Centre de Recursos Educatius per a Deficients Visuals
  • ONCE – Barcelona

Icona Mailigco@once.es
Icona Webeducacion.once.es

Sandra GirbésSandra Girbés Peco

  • Doctora en Pedagogia
  • Experta en Educació i Participació Comunitària
  • Professora al Departament de Pedagogia
  • Universitat Rovira Virgili

Icona Mailsandra.girbes@urv.cat

Ana Martina Greco

Icona Mailanamartinagreco@gmail.com

Marta Lopez CostaMarta López

  • Doctora en Pedagogia
  • Màster d’Ensenyament i Aprenentatge en Entorns Digitals per la Universitat de Barcelona i la Universitu of London
  • Investigadora i docent del Laboratori de Mitjans Interactius
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailmartalc88@gmail.com

Esther Oliver Pérezavatar-noia

  • Doctora en Sociologia
  • Experta en la línia de recerca de socialització preventiva en violència de gènere
  • Professora del Dep. de Teoria Sociològica, Filosofia del Dret i Metodologies de les Ciències Socials
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailestheroliver@ub.edu

Maria PadrósMaria Padrós Cuxart

  • Doctora en Pedagogia
  • Experta en Educació i Desenvolupament comunitari
  • Professora al Departament de Didàctica i Organització Educativa
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailmariapadros@ub.edu

Berta Palou JuliánBerta Palou

  • Doctora en Pedagogia
  • Experta en intervenció educativa amb infants i joves en risc social
  • Professora al Departament de Mètodes d’Investigació i Diagnòstic en Educació
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailbpalou@ub.edu

isabel-paulaIsabel Paula Pérez

  • Doctora en Psicopedagogia
  • Experta en Trastorns de l’Espectre Autista
  • Professora del Departament de Mètodes d’Investigació i Diagnòstic en Educació
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailisabelpaula@ub.edu

Noemí PeredaNoemí Pereda Beltrán

  • Doctora en Psicologia Clínica i de la Salud
  • Experta en Victimització en infants i adolescents: Maltractament i Abús sexual
  • Professora del Departament de Personalitat, Avaluació i Tractament Psicològic
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailnpereda@ub.edu
Icona Webwww.ub.edu/grevia

Raquel Poch PallarolsRaquel Poch

  • Mestra d’Educació Especial, Lda. en Psicopedagogia i Màster en Recerca en Didàctica, Formació i Avaluació Educativa
  • Experta en intervenció a l’aula en alumnes amb conductes de risc
  • Mestra al Centre Educatiu Can Llupià – Centre de Justícia Juvenil
  • Generalitat de Catalunya

Icona Mailrakelpoch@hotmail.com

Dorys S. Sabando RojasDorys Sabando

  • Doctora en Educació
  • Experta en Dificultats d’aprenentatge i Necessitats Educatives Especials
  • Mestra d’Educació Especial i Postgraduada en Audició i
  • Universitat de Barcelona

Icona Maildsabandor@yahoo.com

Jordi SanchoJordi Sancho

  • Doctor en Ciències Econòmiques i Socials
  • Professor de Política Social
  • Expert en Recerca Social i Educativa i Estudis Socials Europeus
  • Departament de Treball Social. Universitat de Barcelona

Icona Mailjordisancho@gmail.com

Clara Sansó GaliayClara Sansó

  • Doctora en Psicopedagogia
  • Experta en multilingüisme, immigració i trastorns del desenvolupament
  • Professora del Departament de Pedagogia i Psicologia
  • Universitat de Lleida

Icona Mailcsanso@pip.udl.cat

Mònica Sanz-TorrentMònica Sanz-Torrent

  • Doctora en Psicologia
  • Experta en adquisició del llenguatge i en el Trastorn Específic del Llenguatge (TEL) i altres trastorns d’aprenentatge
  • Professora del Departament de Psicologia Bàsica
  • Universitat de Barcelona

Icona Mailmonicasanz@ub.edu

Esther TrepatEsther Trepat de Ancos

  • Doctora en Psicologia Clínica i de la Salut
  • Experta en Problemes de conducta i Prevenció de conductes de risc
  • Directora de la Fundació Institut de Psicologia de Barcelona

Icona Mailetrepat@ipsicologia.cat
Icona Webwww.institutpsicologia.cat

Núria VàzquezNúria Vázquez Saldoni

  • Logopeda i Llicenciada en Pedagogia
  • Experta en Reeducació del llenguatge i Discapacitat auditiva
  • Centre de Recursos Educatius per a Deficients Auditius de Barcelona

Icona Mailnvazque3@xtec.cat